Przejdź do głównej zawartości

Dlaczego kolory logo różnią się na monitorze i wydruku?

Najprościej można odpowiedzieć na to pytanie tak: "Monitor świeci a kartka papieru nie". Oczywiście jest to duże uproszczenie, ale przedstawia sedno problemu. Dodatkowo należy wyjaśnić jedną podstawową różnicę dotyczą Palet Kolorów CMYK i RGB.
Wyróżniamy dwie podstawowe palety kolorów:
  • Paleta RGB - czyli kolory używane na monitorach, telefonach, tabletach i telewizorach. Nazwa RGB pochodzi od angielskich nazw barw: R – red (czerwony), G – green (zielony) i B – blue (niebieski). Trudno w to uwierzyć, ale wszystkie kolory, które widzisz na monitorze składają się tylko z tych trzech kolorów. Tak, czarny też! Po prostu czarny kolor powstaje wtedy kiedy wszystkie kolory RGB mają wartość Zero, a biały kolor powstaje kiedy osiągają swoją maksymalną wartość czyli 255.
  • Paleta CMYK - czyli kolory używane do druku. To zestaw czterech podstawowych kolorów farb drukarskich. Skrót CMYK składa się z nazw czterech barw w wyniku, których dzięki ich zmieszaniu powstają wszytkie kolory jakie widzisz wydrukowane na papierze czyli:
    • kolor C cyjan (ang. cyan) odcień niebieskiego, a dokładnie mówiąc jasno niebieski, błękit, kolor nieba. 
    • kolor M magenta (ang. magenta) czysty, klasyczny kolor różowy. 
    • kolor Y Yellow (ang. yellow) piękny pełny kolor żołty 
    • kolor K Black (ang. black lub key colour) po prostu czarny 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Projektowanie logo Strefa Pixeli

Nasza nowa strona internetowa.Rozwijamy się, o to nasza nowa responsywna strona internetowa http://www.strefapixeli.pl/

Prawa autorskie do logo

PRAWA AUTORSKIE
Czy wiecie, że w Polsce, aby skutecznie przekazać prawa autorskie do utworu jakim jest np projekt logo możecie zrobić to tylko pisemnie z własnoręcznymi podpisami!!!
Dlatego takie TANIE oferty z "portali aukcyjnych" zawsze nas bawią: "OD NAS OTRZYMUJESZ PRAWA AUTORSKIE (PDF) tylko wtedy masz pewność oryginalności i pełnych praw do używania"
Czyli ZERRRRROOO pewności. Chociaż pewność jest, NIE masz żadnych praw do używania logo ;-)
Jak zwykle stara prawda się sprawdza. Cena i jakość zawsze idą ze sobą w parze. Dobrze nie znaczy drogo, zobaczcie nasz cennik projektów logo